עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

פוסט מספר 1

14/11/2017 13:47
sigal
לינקדאין, עבודה, משרה, פרופיל
1. LinkedIn היא רשת חברתית מקוונת שנועדה ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים בין משתמשיה.
הרשת מאפשרת למשתמשיה ליצור פרופיל אישי בו הם יכולים להציג את ניסיונם המקצועי וליצור קשרים עם משתמשים אחרים על מנת לקדם קשרים מקצועיים או עסקיים, לגייס עובדים ולמצוא אפשרויות העסקה או שותפויות עסקיות.
מכיוון שבלינקדאין קיים שוק של מחפשי עבודה ושל מחפשי קידום מקצועי, חברות השמה ואנשי משאבי אנוש נעזרים בלינקדאין כדי לגייס עובדים. הקבוצות הן אחת הדרכים לפרסום מודעות דרושים, אך פניות נעשות גם באופן אישי למשתמשים המתאימים לעבודה מסוימת. היות שבלינקדאין המשתמשים מקושרים זה לזה בדרגות קרבה שונות, מגייסים יכולים לפנות למועמדים פוטנציאליים בהיקף רחב, אותם הם יכולים למצוא דרך מקושרים ישירים או דרך חיפוש באתר.

כשנשאלת השאלה האם המידע בלינקדאין של עובד בחברה, שייך לעובד אישית או לחברה יש מספר טיעונים שיש לקחת בחשבון.
מצד אחד, כשמסתכלים על טיעוני המעסיקים, אשר לטענתם זוהי גניבת מידע מהחברה, שכן כל אנשי הקשר נאספו במהלך תקופת העבודה של העובד בחברה. אך מצד שני, כל הטיפוח של הפרופיל נעשה גם מחוץ לשעות העבודה, דרך המכשיר הנייד של העובדים ובצפייה בפרופיל האישי שלהם על ידי מחפשי עבודה.
עוד טענה שעלתה על ידי המעסיקים, היא במידה והמעסיק לא היה משוייך לארגון, האנשים המחוברים אל המשתמש לא היו מתחברים אליו מלכתחילה. אך מנגד העובדים טוענים כי לא כל החברים שלהם התחברו אליהם בגלל סיבה זו.

עקב כל הטיעונים הללו, קשה לי להכריע בסוגיה זו, שכן מצד אחד המעסיקים 'מאבדים' קהל יעד אופציונלי, שכן המגייסים משוייכים כעת לחברה אחרת. מצד שני, טיעוני העובדים הם מוצדקים, שכן רוב עבודתם דרך הלינקדאין מתבצעת לאחר שעות העבודה, והפרופיל הוא שלהם ולא של החברה.
אני נוטה לצדד בעובדים, כיוון שבלינקדאין יש אפשרות לפרופיל משתמש ויש אפשרות לדף המיועד לחברה. אנשים אשר רוצים לעבוד בחברה מסויימת ימשיכו לעקוב אחריה ולא רק אחרי המגייס. פרופיל הלינקדאין נפתח מראש על שם העובד, ולא על שם החברה. לכן, במידה ועובד עוזב את מקום עבודתו, כך גם הפרופיל שלו.

2. הכלי אשר הוצג במפגש וברצוני להשתמש בו, הינו כלי הלינקדאין. רשת חברתית זו תפסה תאוצה והינה כלי חשוב מאוד במציאת עבודה. בכלי זה מתפרסמים עשרות מקומות עבודה ביום. אחד היתרונות בכלי זה הינו שבמידה ובלינקדאין נמצאת התאמת עבודה בהתאם לכישורים של המשתמש, נשלח אליו מייל ישירות. זהו דבר מאוד נוח, שכן אינך צריך להכנס כמה פעמים ביום ללינקדאין, אלא המשרות הרלוונטיות נשלחות אליך. 


כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: